Sanal alemin en büyük Mobile Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gizli mesajlar ortaya çıktı!

Gizli mesajlar ortaya çıktı! Empty Gizli mesajlar ortaya çıktı!

Mesaj  Netmaster C.tesi Kas. 28, 2009 10:08 am

Gizli mesajlar ortaya çıktı! 20091127093650_eylul11

9/11 mesajları ortaya çıktı.

Amerika'yı sarsan terör saldırılarının yaşandığı günde kaydedilen mesajlar yayınlandı...

9 Eylül 2001 saldırıları sırasında kaydedilen yarım milyondan fazla çağrı cihazı mesajı Wikileaks tarafından yayınlandı.
Sabah 3 sularında başlayan mesajlar 24 saat boyunca devam ediyor. İlk mesajlar sunucu durum güncellemeleri ve "Natalie slayt gösteriminde biraz yardıma ihtiyaç duyuyor. Şimdiden teşekkürler" şeklinde başlıyor.
İlk uçak Dünya Ticaret Merkezi'ne çarptıktan kısa bir süre sonra 8.49'da bu mesaj yollanmış "Bir uçak ikiz kulelere çarptı. Gerçekten kötü..BR" daha sonra "Korkuyorum! Lütfen dikkatli ol!", "Eve gelmeni istiyorum! Şu anda Washington'a yakınsın. Eğer fırsatını bulursan beni ara, seni seviyorum! XOX."

Mesajlara nasıl ulaşacaksınız?

Wikileaks bu kaydedilen mesajların kaynağını açıklamıyor. Bununla birlikte organizasyon "Çağrı cihazları genellikle resmi görev yapanlar tarafından kullanılıyor. Arşivdeki mesajlar Pentagon'dan New York Polis Merkezi mesajlarına kadar geniş bir yelpazede. Sunucular, Dünya Ticaret Merkezi çöktükten sonra otomatik mesajlarla yaşanan sorunları operatörlere bildiriyor."
Wikileaks açıklamasının devamında bu arşivin trajedinin daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla değiştirilmeden yayınlandığını belirtiyor. İngilizce mesajları [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]okuyabilirsiniz.</B></STRONG></I></U>

+27 Kasım 2009 Cuma, 21:36
CHIP Online
Netmaster
Netmaster
Admin
Admin

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 221
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 26/11/09
Yaş Yaş : 29
Nerden Nerden : Antalya

http://cep1.eniyiforum.org

- Similar topics